INAUGURACJA SEZONU NA WYRYPY, czyli 1. Zimowy Maraton Świętokrzyski

INAUGURACJA SEZONU NA WYRYPY, czyli 1. Zimowy Maraton Świętokrzyski

Już za nieco ponad tydzień będzie miała miejsce inauguracja tegorocznego sezonu na WYRYPY, czyli długodystansowe piesze maratony o górskim zabarwieniu.
W porównaniu do lat ubiegłych, sezon zaczyna się dość wcześnie. Wszystko za sprawą 1. Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego, organizowanego przez lokalny oddział PTTK w Kielcach.

5sp

Można domniemać, że impreza tworzona była z myślą o piechurach, jednakże organizatorzy nie widzą problemu w pokonywaniu trasy biegiem, czy też marszobiegiem. I całe szczęście, gdyż z ankiety, którą przeprowadziliśmy wynika, że co najmniej połowa uczestników zamierza pokonywać wytyczoną trasę w tempie szybszym, niż turystyczne. Można uznać, że 1.ZMŚ traktowany będzie przez wielu startujących, jako przedsezonowe, a i poświąteczne przetarcie.

Trasa 1. Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego

Trasa maratonu ma 43 kilometry długości, a jego uczestnicy będą mieli dodatkowo do pokonania 1300 metrów przewyższeń dodatnich. Limit czasowy ustalono na 14 godzin, zatem nawet ci, którzy maszerować będą w umiarkowanym tempie, powinni dotrzeć do mety na czas.
Start zlokalizowano w Bodzentynie, natomiast metę w Rudkach. Spora część marszruty przebiega przez malownicze partie Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
Na trasie usytuowanych będzie pięć punktów kontrolnych, oraz tyle samo punktów odżywczych (w tym dwa z ciepłą zupą) i dodatkowy punkt odżywczy na mecie.

Rozdanie medali będzie miało miejsce w niedzielę (22.01) rano na specjalnej ceremonii w Ośrodku Wypoczynkowym „Gołoborze” w Rudkach.

Projekt medalu wręczanego uczestnikom, którzy ukończą maraton

Górskie Wyrypy objęły 1. Zimowy Maraton Świętokrzyski patronatem medialnym. Gorąco zapraszamy zarówno zawodników, jak i kibiców na strat maratonu, który odbędzie się 21 stycznia o godzinie 7:00 przy ruinach zamku w Bodzentynie.

 

Pisał: W.Wesołowski
Fot: zimowyswietokrzyski.pl

Zostaw odpowiedź